O nas

Zdobyte przez ponad 10 lat doświadczenie zawodowe, pozwala nam projektować szeroką gamę budynków i budowli. W naszym portfolio można znaleźć zarówno hale stalowe, budynki biurowe, domy jednorodzinne jak i fundamenty pod skomplikowane urządzenia. W codziennej pracy kierujemy się czterema podstawowymi zasadami:

    • Pierwsza – obiekty przez nas projektowane zapewniają bezpieczeństwo ich użytkowania. Nasz zespól wyróżnia asertywność w projektowaniu, niezbędna w czasach pogoni za optymalizacją konstrukcji za wszelką cenę. Nadążamy za dynamicznie zmieniającym się w ostatnich latach sposobem projektowania wymuszonym „rewolucją” w zakresie normalizacji. Nasz zespół dysponuje wiedzą zawodową i wyobraźnią, która w połączeniu z nabytym doświadczeniem umożliwia nam bezpieczne i oszczędne projektowanie.
    • Druga – rozwiązania przez nas proponowane są optymalne. W pracy stosujemy nowoczesne metody obliczeniowe. Posługując się oprogramowaniem wykorzystującym m.in. analizę MES jesteśmy w stanie precyzyjnie spełnić warunki normowe jednocześnie nie nakładając dodatkowych, zbędnych zapasów nośności. Dzisiejszy rynek materiałów budowlanych daje również bardzo szerokie możliwości wykorzystania gotowych elementów, rozwiązań systemowych. Przy każdym projekcie oceniamy możliwość ich stosowania, uwzględniając wielkość obiektu, wymagany czas realizacji oraz kwalifikacje firmy wykonującej prace.
    • Trzecia – dbamy o szczegóły. Jesteśmy perfekcjonistami z charakteru. Forma graficzna, estetyka naszych opracowań, czytelność oraz przejrzystość rysunków muszą być nienaganne. Wykonujemy projekty w czterech podstawowych stopniach dokładności dokumentacji: koncepcyjnej, budowlanej, wykonawczej i warsztatowej. Każdy z tych stopni ma swoje funkcje, które nasza dokumentacja spełnia w 100%.
    • Czwarta – jesteśmy elastyczni. Jesteśmy ludźmi i pracujemy dla ludzi. Wszelkie niestandardowe sytuacje rozwiązujemy na bieżąco i nie unikamy kontaktu w przypadku ich zaistnienia. Budownictwo to dziedzina gdzie na każdym etapie inwestycji może się zmienić bardzo wiele i my to rozumiemy. Nie tworzymy sytuacji konfliktowych, naszym celem jest pomyślna realizacja inwestycji.

Ukończyliśmy studia wyższe na Politechnice Łódzkiej broniąc z wynikiem bardzo dobrym prac dyplomowych z dziedziny konstrukcji stalowych oraz żelbetowych. Swoje pierwsze doświadczenia zawodowe zdobyliśmy jeszcze na studiach, rozpoczynając w 2004 r. pracę w biurze projektowym Hit Projekt. Rozwijając się pod okiem doświadczonych inżynierów, zaprojektowaliśmy konstrukcję wielu ciekawych i wymagających obiektów. Jednocześnie mieliśmy okazje pracować na budowie, gdzie w praktyce weryfikowaliśmy rozwiązania projektowe. Po uzyskaniu uprawnień rozpoczęliśmy samodzielną działalność tworząc zespół inżynierów pod nazwą grupa trws.

Trzon zespołu stanowi trzech inżynierów budownictwa, prywatnie wieloletnich przyjaciół. Struktura naszej firmy zapewnia ciągłość wykonywania zleceń, nawet w przypadku wystąpienia chwilowego uszczuplenia zespołu. W praktyce sprowadza się to do oferowania realnych terminów wykonania zleceń. W firmie zawsze jest osoba kompetentna, mogąca prowadzić dany temat.

W razie konieczności przyspieszenia prac projektowych lub dużego ich zakresu jesteśmy w stanie skompletować do konkretnego zadania większy zespół składający się ze współpracujących z nami stale projektantów.

 Zespół:

mgr inż. Tomasz Czaj (upr. bud. nr LOD/1572/PWOK/11)

mgr inż. Wojciech Soliński (upr. bud. nr LOD/1571/PWOK/11)

mgr inż. Szymon Ciołkowski (upr. bud. nr LOD/1680/PWOK/11)

Przy inwestycjach wielobranżowych współpracujemy z:

mgr inż. arch. Maciej Olczak – architektura

mgr inż. arch. Mikołaj Rudenko – architektura

mgr inż. Norbert Jastrzębski – wentylacja, klimatyzacja

inż. Krzysztof Cybulski – instalacje sanitarne

inż. Jacek Brycht – instalacje elektryczne i słaboprądowe

mgr inż. Henryk Kuźma – konstrukcja

mgr inż. Tomasz Kuźma – konstrukcja, rzeczoznawca budowlany